Zarząd KGHM porozumiał się ze związkami w kwestii wzrostu płac

Internet Securities
opublikowano: 09-02-2006, 09:19

Zarząd KGHM Polska Miedź podpisał w środę porozumienie ze wszystkimi związkami zawodowymi dotyczące podwyżek płac na warunkach zaproponowanych przez zarząd, wynika z komunikatu miedziowego koncernu.

Zarząd KGHM Polska Miedź podpisał w środę porozumienie ze wszystkimi związkami zawodowymi dotyczące podwyżek płac na warunkach zaproponowanych przez zarząd, wynika z komunikatu miedziowego koncernu.

„Zarząd KGHM Polska Miedź SA zawarł porozumienia: a) ze wszystkimi związkami zawodowymi ustalające wskaźnik wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w spółce na 2006 r. w wysokości 0%” – podano w komunikacie.

„Powyższe oznacza, że globalne wynagrodzenia w spółce w roku bieżącym kształtowane będą w sposób nie powodujący ich wzrostu w stosunku do roku ubiegłego i będą zgodne z wielkością ujętą w zatwierdzonym budżecie Spółki na 2006 r” – czytamy dalej.

Porozumienie zakłada, że w ramach ustalonych tych parametrów podwyższona zostanie tabela stawek płac zasadniczych i dokonane zostaną przeszeregowania pracowników, podał też KGHM.

W połowie stycznia Tomasz Maciejowski z biura prasowego KGHM mówił, że gdyby przeszła propozycja zarządu przewidująca podwyższenie w 2006 roku stawek osobistego zaszeregowania o 2,5% i przeszeregowanie 15% załogi do wyższych grup płacowych, to koszty wynagrodzeń dla firmy nie zmieniłyby się w porównaniu z 2005 rokiem.

Pracownicy spółki domagali się podwyższenia stawek osobistego zaszeregowania o 10% i przeszeregowania 30% załogi.

Koszt wynagrodzeń w 2005 roku wyniósł 1.390 mln zł razem z październikową nagrodą w wysokości ok. 80-90 mln zł.

KGHM podał też w komunikacie, że zawarł porozumienie ze Związkiem Zawodowym Pracowników Przemysłu Miedziowego kończący spór zbiorowy wszczęty przez związek 20 grudnia ub. roku.

„W sprawie postulatów płacowych, będących głównym przedmiotem sporu porozumienie nie odbiega od postanowień porozumienia zawartego ze wszystkimi związkami zawodowymi” – głosi komunikat.

Przeciętne wynagrodzenie w 2005 roku w KGHM wyniosło 6.585 zł brutto miesięcznie, a liczone bez nagrody – 6.136 zł.

W listopadzie zarząd KGHM podtrzymał prognozę zakładającą uzyskanie 2.078 mln zł zysku netto w 2005 roku.

Po trzech kwartałach 2005 roku spółka miała 1.712,82 mln zł zysku wobec 1.186,58 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 6.300,91 mln zł wobec 5.430,33 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane