Zarząd LOT powiększony

MF
opublikowano: 31-05-2006, 00:00

Po wielu tygodniach przewoźnik będzie miał wiceprezesa. Tyle że na razie jednego. Dwa fotele wciąż czekają.

Na wczorajszym posiedzeniu rada nadzorcza LOT wybrała wiceprezesa ds. operacyjno-technicznych. Stanowisko obejmie Iwona Czarnecka, była szefowa stewardes. Wiceprezesa odpowiedzialnego za część handlową działalności LOT rada ma wybrać na następnym posiedzeniu, które odbędzie się 14 czerwca. Brakuje więc jeszcze tylko członka zarządu odpowiadającego za finanse spółki.

— Na to stanowisko zostanie rozpisany nowy konkurs — mówi Leszek Chorzewski, rzecznik LOT.

Pod koniec kwietnia było już po dwóch kandydatów na każde stanowisko, jednak Krzysztof Kapis, prezes LOT, stwierdził, że nie jest w stanie współpracować z żadnym. W kolejnym konkursie zgłosiło się znacznie więcej chętnych.

Przypomnijmy, że poprzedni zarząd LOT został odwołany w grudniu ubiegłego roku. Rada nadzorcza długo nie mogła wybrać nowego prezesa. Jego obowiązki pełnił oddelegowany z rady Tomasz Kopoczyński. Ostatecznie pod koniec marca prezesem został Krzysztof Kapis, poprzednio prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Szybkie i właściwe decyzje kadrowe są potrzebne, bo LOT zbyt długo był zawieszony w próżni, a powinien ostro ruszyć do walki o pasażerów. W pierwszym kwartale narodowy przewoźnik miał 36,6 proc. polskiego rynku, ubiegły rok kończył z 43,8-procentowym udziałem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu