Zarząd Ruchu nie chce Jakubasa

GRA,KL
17-03-2010, 00:00

Władzom spółki nie podoba się cena w wezwaniu ogłoszonym przez znanego inwestora.

Władzom spółki nie podoba się cena w wezwaniu ogłoszonym przez znanego inwestora.

Mennica ogłosiła wezwanie na akcje Ruchu pod koniec lutego. Chce skupić papiery dające 66 proc. głosów w spółce, a cenę wyznaczyła na 8,30 zł.

Zarządowi Ruchu, w którym kontrolny pakiet należy do skarbu, to się nie podoba.

"Cena proponowana w wezwaniu nie odpowiada wartości godziwej spółki" — ogłosił wczoraj w komunikacie.

To nie koniec zarzutów. Władze kolporterskiej spółki uważają też, że wzywający może się przyczynić do zmniejszenie zatrudnienia. Podobne obawy mają związki zawodowe Ruchu. Boją się też o majątek firmy.

— Wezwanie w żaden sposób nie przyczyni się do rozwoju spółki, a wręcz przeciwnie — istnieje realne zagrożenie wyprzedaży nieruchomości —ostrzegli wczoraj związkowcy.

Nieufna jest również rada pracowników Ruchu.

"Wyrażony przez wzywającego zamiar dokonania restrukturyzacji spółki i dążenia do jej rozwoju jest niewiarygodny" — napisała w oświadczeniu rada.

Mennica, kontrolowana przez Zbigniew Jakubasa, broni swojej ceny.

— Wolnym rynkiem rządzi zasada, że spółka jest warta tyle, ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić — mówi Zbigniew Jakubas.

Jego zdaniem, Ruch jest w trudnej sytuacji finansowej i wyprowadzenie go na prostą (osiągnięcie pozytywnego wyniku operacyjnego) wymagałoby bardzo dużo pracy i kilku lat.

— Ruch działa w niesprzyjającym otoczeniu rynkowym. Spadają nakłady prasy i zmniejsza się sprzedaż papierosów. Niemożliwe jest też skompensowanie straty dzięki zwiększeniu marż — ocenia inwestor.

Zbigniew Jakubas zapowiada, że jeśli inny chętny zaproponuje lepszą cenę za akcje Ruchu, nie wyklucza sprzedaży należącego do Mennicy pakietu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA,KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zarząd Ruchu nie chce Jakubasa