Zarząd swoje, kurs Hydrobudowy swoje

KZ
opublikowano: 27-07-2011, 10:01

Od początku lipca kurs HBP spadł o blisko 25 proc.

- Zdajemy sobie sprawę, że zachowanie kursu akcji Hydrobudowy Polska jest niepokojące dla Inwestorów, nie widzimy jednak podstaw fundamentalnych do odnotowywanych spadków. (...) Oceniając aktualną kondycję finansową Grupy HBP można powiedzieć, że jest ona dobra, a perspektywy rynku, na którym działamy, dają podstawę do optymistycznego patrzenia w przyszłość - pisze Jerzy Ciechanowski w liście do akcjonariuszy.

Prezes podkreśla, że wartośc nowych zamówień, pozyskanych od począktyu roku, przekroczyła 400 mln zł.  

- Ponadto, oczekujemy na zaproszenie do podpisania umów w przetargach z pierwszą ceną: na budowę tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku o wartości 720 mln zł netto, na przebudowę węzła komunikacyjnego Rondo Kaponiera w Poznaniu za ponad 170 mln zł netto, na przebudowę ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu o wartości około 87,5 mln zł netto, oraz na budowę zakładu zagospodarowania odpadów w miejscowości Bełżyce o wartości ponad 30 mln zł netto. W sumie, łącznie z udziałem konsorcjantów, daje to wartość ponad 1 mld zł netto. Przypomnę tylko, że na początku drugiego kwartału wartość portfela zamówień Grupy HBP kształtowała się na poziomie prawie 2,2 mld zł - dodaje prezes.

- To zapewnia nam przychody nie tylko na ten rok, ale również częściowo i na rok następny. Aktualnie, przygotowujemy się do postępowań przetargowych przekraczających wartość 4 mld zł. Staramy się także o zamówienia prywatne (na przykład przy budowie terminala LNG w Świnoujściu). W planach mamy wejście w nowe segmenty rynku – takie jak rynek energetyczny, który zapowiada się bardzo perspektywicznie. Będzie to możliwe dzięki przynależności do Grupy PBG. W kompleksowej ofercie generalnego wykonawstwa projektów energetycznych PBG przewidziało również rolę dla Hydrobudowy Polska. Będą to prace związane przede wszystkim z robotami budowlanymi oraz instalacjami. PBG uczestniczy praktycznie we wszystkich dużych przetargach energetycznych. Rynek szacowany jest między 150 a 200 mld zł do 2020 roku. Każdy sukces PBG na tym właśnie rynku to również szansa na zlecenia dla Hydrobudowy - podkreśla Jerzy Ciechanowski.


Zgodnie prognozą zarządu, w 2011 roku Grupa Kapitałowa Hydrobudowy Polska zarobi około 50 mln zł przy przychodach szacowanych na około 1,6 mld zł.

- Prognoza jest konserwatywna i opiera się w większości na kontraktach znajdujących się już w portfelu zamówień. Na dzień dzisiejszy nie widzimy zagrożeń dla zrealizowania prognozy - pisze Jerzy Ciechanowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zarząd swoje, kurs Hydrobudowy swoje