Czytasz dzięki

Zarząd Taurona chce dalszych rozmów w sprawie nabycia kopalni Brzeszcze

ISBNews
opublikowano: 02-10-2015, 13:55

Zarząd Taurona Polska Energia zadeklarował wolę kontynuowania negocjacji w sprawie nabycia kopalni Brzeszcze, podała spółka.

Zobacz więcej

Kopalnia Brzeszcze

Forum

"Zarząd Tauron Polska Energia S.A., uwzględniając stan zaawansowania prac związanych z realizowanym projektem mającym na celu nabycie oznaczonej części zakładu górniczego w Brzeszczach od Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A., informuje, że w dniu 2 października 2015 r. zadeklarował wolę prowadzenia negocjacji w celu nabycia wyżej wymienionych aktywów" – czytamy w komunikacie.

W środę Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) poinformowała, że negocjacje z firmą RSG, dotyczące sprzedaży części zakładu górniczego w Brzeszczach zostały bezterminowo zawieszone.

Wcześniej SRK zdecydowała o przedłużeniu negocjacji w sprawie sprzedaży kopalni Brzeszcze do środy, 30 września. Rozmowy prowadzone są już tylko z RSG - spółką celową, w której udziały mają objąć Tauron Polska Energia, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego i Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica. Zgodnie z podpisanym w ub. tygodniu porozumieniem, FTF Columbus - spółka z grupy kapitałowej Sołowowa - może także przystąpić do RSG.

Na początku maja br. Kompania Węglowa (KW) podpisała umowę nieodpłatnego zbycia kopalni Brzeszcze do SRK. Jest to druga kopalnia przekazana przez KW do SRK, po kopalni Makoszowy.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane