Zarząd Taurona rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2022 r.

  • PAP
opublikowano: 28-03-2023, 17:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zarząd Taurona zarekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie w całości zysku netto z 2022 r. na zasilenie kapitału zapasowego - poinformowała we wtorek spółka. Jak podała, zysk netto za zeszły rok wyniósł 67,1 mln zł.

Tauron poinformował, że zarząd we wtorek zdecydował zarekomendować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu podział zysku netto za rok obrotowy 2022 w wysokości 67,1 mln zł poprzez przeznaczenie go w całości na zasilenie kapitału zapasowego.

Tauron Elektrownia Jaworzno
Tauron Elektrownia Jaworzno
Radoslaw Kazmierczak

Podjęta decyzja jest zgodna z obowiązującą polityką dywidendową, a przy jej podejmowaniu zarząd Taurona uwzględnił program inwestycyjny Grupy Kapitałowej, przyjęty w ramach strategii na lata 2022-2030 z perspektywą do 2050 r. - podkreśliła spółka. Jak zaznaczyła, w programie tym założono ponoszenie w kolejnych latach znaczących wydatków inwestycyjnych, w szczególności w obszarach dystrybucji i OZE.

Tauron podkreślił w komunikacie, że pozostawione w spółce środki pieniężne będą mogły zostać przeznaczone na realizację inwestycji oraz jednocześnie będą obniżały zapotrzebowanie na dalsze finansowanie, wpływając pozytywnie na poziom wskaźnika zadłużenia.

Tauron Polska Energia zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Skarb Państwa ma w niej 30,06 proc akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane