Zarząd zadowolony, analitycy też, a kurs runął

Notowania Arctic Paper zanurkowały, choć prezes spółki jest zadowolony z wyników pierwszego półrocza, a rezultaty za drugi kwartał są zgodne z oczekiwaniami analityków.

W drugim kwartale 2016 r. przychody firmy wzrosły o 4,8 proc. do 721,3 mln zł, a EBITDA o 55,4 proc. do 63,8 mln zł. Zysk operacyjny niemal potroił się do 33,7 mln zł, a zysk netto wyniósł 1,5 mln zł. Tylko ostatnia pozycja odbiegała od konsensu prognoz, za to znacząco - analitycy oczekiwali średnio 10,8 mln zł.

W I półroczu przychody wzrosły o 2,8 proc. do 1,5 mld zł, a EBITDA o 15 proc. do 134,4 mln zł. Zysk netto wynosi 30,3 mln zł (+16,9 proc.), a z wyłączeniem wyników Rottenros 6,9 mln zł (wobec 28,4 mln zł straty przed rokiem).

"Wyniki są nieco wyższe od naszych oczekiwań i zgodne z konsensusem. Pozytywnie zaskoczył Rottneros" - komentują analitycy DM BDM.

- Na stabilny wynik wpływ miał szereg czynników, m.in. skuteczne działania w ramach Programu Poprawy Rentowności 2105/2016. Na szczególną uwagę zasługuje skoncentrowanie się na zwiększaniu efektywności i większej elastyczności organizacyjnej. Szczególnie cieszą nas efekty programu osiągnięte przez zakłady w Szwecji - powiedział - Per Skoglund, pełniący obowiązki prezesa Artcic Paper.

Jego zdaniem, pomimo nadal trudnych warunków rynkowych, pierwszy okres bieżącego roku był dla spółki satysfakcjonujący, choć niekorzystnie dla firmy kształtuje się kurs dolara do walut europejskich. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zarząd zadowolony, analitycy też, a kurs runął