Zarząd Zelmera zostaje

GRA
opublikowano: 23-01-2009, 00:00

Rada nadzorcza producenta artykułów gospodartstwa domowego odrzuciła wniosek związkowca o odwołanie zarządu.

Rada nadzorcza producenta artykułów gospodartstwa domowego odrzuciła wniosek związkowca o odwołanie zarządu.

Odwołania zarządu rzeszowskiego Zelmera domagał się Jerzy Wróbel, który w radzie nadzorczej spółki reprezentuje związek zawodowy Sierpień'80. Argumentował, że zarząd powinien ponieść odpowiedzialność za ostatnie poczynania, między innymi za zawieranie transakcji walutowych, które aż o 20 mln zł obniżyły zeszłoroczny wynik EBITDA.

Wniosek jednak nie przeszedł.

— Propozycja odwołania zarządu została odrzucona miażdżącą większością głosów członków rady. Spółka jest dobrze prowadzona —mówi Krzysztof Pióro, niezależny członek rady nadzorczej Zelmera.

Poza wnioskiem o odwołanie zarządu porządek wczorajszego posiedzenia rady przewidywał przedstawienie wyników spółki w grudniu i całym 2008 r.

W 2007 r. rzeszowski producent AGD miał 34,7 skonsolidowanego zysku netto i 420 mln zł przychodów. Prognozy na 2008 r., uwzględniające już wpływ ujemnej wyceny instrumentów walutowych, mówią o 465 mln zł sprzedaży i 33,6 mln zł zysku netto.

20

mln zł Przynajmniej taka będzie rezerwa, którą Zelmer utworzy w związku z transakcjami opcyjnymi. Mimo że koszty związane z rezerwami nie są gotówkowe, wpłyną negatywnie na wyniki spółki za 2008 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy