Zarządca komisaryczny WPKiW odwołany

Maria Trepińska
opublikowano: 24-01-2002, 00:00

Katowice. Lechosław Jarzębski, wojewoda śląski, zdymisjonował Eugeniusza Morawskiego, zarządcę komisarycznego Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, po zapoznaniu się z wynikami kontroli przeprowadzonej w tym przedsiębiorstwie. Jednocześnie skierował sprawę do prokuratury w Katowicach. W ocenie wojewody kontrola wykazała w WPKiW niegospodarność. Zarzuty dotyczą m.in. sprawy dzierżawy przez prywatną firmę wesołego miasteczka.

— Zarządca komisaryczny otrzymał sprawozdanie z kontroli przeprowadzonej w WPKiW przez Śląski Urząd Wojewódzki. Natomiast nie zostały mu bezpośrednio przedstawione zarzuty, na podstawie których został odwołany — mówi Wojciech Gumułka, rzecznik WPKiW.

WPKiW jest przedsiębiorstwem państwowym pozostającym w gestii wojewody śląskiego. Jego działalność jest dotowana ze środków budżetowych. W 2001 r. przedsiębiorstwo otrzymało około 9 mln zł. Jeszcze nie wiadomo, ile WPKiW dostanie dotacji w 2002 r. Według wstępnych danych, strata przedsiębiorstwa za 2001 r. wyniosła 1,5 mln zł. Firma zatrudnia 380 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zarządca komisaryczny WPKiW odwołany