Zarządzający funduszami wciąż najbardziej boją się wojny handlowej

opublikowano: 14-08-2018, 17:01

Globalni zarządzający funduszami wskazują na wojnę handlową jako potencjalne największe zagrożenie stojące przed inwestorami.

Wojnę handlową wskazało jako największe zagrożenie 57 proc. uczestników sondażu przeprowadzonego przez Bank of America Merrill Lynch w dniach 3-9 sierpnia. Znajduje się ona na szczycie rankingu zagrożeń już trzeci miesiąc z rzędu.

Z sondażu wynika, że inwestorzy wciąż kupują akcje amerykańskich spółek. Mają je najmocniej przeważone w portfelach od stycznia 2015 roku. Alokacja wzrosła o 10 pkt. procentowych do 19 proc., co spowodowało iż stał się to topowy region inwestycji w akcje po raz pierwszy od pięciu lat.

Jednocześnie sondaż pokazał, że średni poziom gotówki w portfelach wzrósł z 4,7 prod. do 5 proc. Według BAML, odczyt powyżej 4,5 proc. to kontrariański sygnał kupna.

Sondaż przeprowadzony krótko przed wybuchem kryzysu walutowego w Turcji pokazał, że inwestorzy lekko niedoważali w portfelach akcje z rynków wschodzących.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu