Zarządzający: Na małych i średnich można oczekiwać czegoś więcej

opublikowano: 01-08-2018, 15:58

Adam Woźny, zarządzający funduszami akcji w Union Investment TFI, uważa że w ruchach indeksów mWIG40 i sWIG80 można doszukiwać się delikatnych oznak ożywienia.

- Patrząc na atrakcyjność wyceny tego segmentu i zasięg ruchu korekcyjnego od początku roku, śmiało można oczekiwać czegoś więcej - nie ma wątpliwości specjalista.

Wyświetl galerię [1/2]

Fot. Krystian Maj - Forum

W 10 sesji mWIG40 urósł o 3,5 proc., a sWIG80 2,3 proc.

Znacznie lepiej radził sobie w tym czasie WIG20, zyskując 6,6 proc.

- W skali trzech miesięcy indeks największych spółek odrobił straty i jest już około 8 proc. powyżej czerwcowego lokalnego dołka i tylko około 2 proc. niżej niż rok wcześniej - zauważa zarządzający, który nie jest jednak pewien, czy rozkręcający się powoli sezon wyników da jakiś impuls do powrotu inwestorów na rynek.

- Mieszane wyniki PKN Orlen nie powstrzymały wzrostu ceny akcji tej spółki o przeszło 10 proc. w kilka dni. Możliwe, że inwestorzy skupili się bardziej na wypowiedzi członka zarządu, dotyczącej braku decyzji w sprawie zaangażowania się spółki w energetykę jądrową. Natomiast dobre szacunkowe wyniki Grupy Lotos spowodowały, że kurs jej akcji skoczyły niemal do poziomu ubiegłorocznych szczytów - mówi Adam Woźny.

W miesiąc fundusz UniAkcje Małych i Średnich Spółek zyskał 2,59 proc. (średnia w grupie to 2,97 proc.), ale w horyzoncie 12 miesięcy jest pod kreską (4,1 proc. straty wobec średnio prawie 10 proc. straty w grupie). 

Fundusz UniKorona Akcje w miesiąc zyskał 5,98 proc. (średnia to 5,58 proc.), a w rok stracił 3,4 proc. (średnia w grupie to -7,5 proc.).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu