Zarządzający oczekują niewielkiej korekty jeszcze w tym roku

opublikowano: 31-08-2021, 16:14

Niewielka większość zarządzających funduszami oczekuje umiarkowanej korekty na rynkach akcji jeszcze w tym roku, informuje Reuters powołując się na wynik przeprowadzonego sondażu.

W poniedziałek globalny wskaźnik rynków akcji osiągnął historyczne maksimum, paneuropejski Stoxx 600 zrobił krok w kierunku najdłuższej serii wzrostów od ośmiu lat, a S&P500 po raz 53. w tym roku ustanowił rekord wszech czasów.

Na pytanie Reutersa o możliwość korekty w tym roku na rynkach akcji 9 z 17 zarządzających uznało ją za prawdopodobną, a pozostali mieli przeciwne zdanie.

Agencja zwraca uwagę, że w oddzielnym badaniu przeprowadzonym wśród 250 strategów rynku akcji przeważała opinia, że tegoroczny rajd wzrostowy jest bliski końca i jeszcze w tym roku prawdopodobna jest korekta.

- Spowodowana przez wzrost zakażeń obawa o wzrost może wystraszyć krajowe rynki i spowodować umiarkowaną korektę – powiedział Reutersowi Rob Haworth, strateg inwestycyjny w U.S. Bank Wealth Management w Seattle. – Uważamy, że będzie to bardziej obawa o wzrost niż strach przed recesją czy znaczącym spowolnieniem, biorąc pod uwagę skalę stymulacji stosowanej nadal wobec gospodarki – dodał.

Spośród tych uczestników sondażu, którzy uważają korektę za prawdopodobną, mediana prognoz wielkości spadku to 8 proc.

Na pytanie o najbardziej prawdopodobne rekomendowane zmiany w portfelu w okresie następnych trzech miesięcy, 10 z 19 uczestników badania wskazało na zwiększenie ekspozycji na akcje. Pozostali uznali za celowe zmniejszenie ekspozycji na akcje i obligacje. Nikt nie opowiedział się za zwiększeniem ekspozycji na obligacje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane