Zarzuty dla pracowników Poczty Polskiej zatrzymanych za korupcję

  • PAP
opublikowano: 14-06-2019, 11:09

CBA zatrzymało we wtorek 11 osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej. Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przyjmowania korzyści majątkowych.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek 11 osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej. Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty.

Zatrzymani w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było popełnianie przestępstw polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z postępowaniami o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonymi w Poczcie Polskiej.

Zarzuty dotyczą też przyjęcia korzyści majątkowych znacznych wartości oraz korzyści osobistych i ich obietnicy w zamian za wspieranie konkretnej firmy w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego, a także przestępstwa tzw. prania brudnych pieniędzy poprzez legalizację środków pochodzących z łapówek.

Śledztwo jest prowadzone w sprawie realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, w zamian za korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli Poczty w wysokości ponad 300 tys. zł.

Sąd zastosował wobec pięciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie. W stosunku do pięciu podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu kontaktu ze współpodejrzanymi.

Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty Polskiej. Ekspert w Pionie Informatyki i Telekomunikacji usłyszała zarzuty dotyczące kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której celem było popełnianie przestępstw polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z postępowaniami o udzielenie zamówienia publicznego.

Dyrektor w Centrum Obsługi Finansowej oraz zastępca dyrektora Biura Zarządu usłyszała zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wartości.

Dwie osoby związane z warszawską firmą informatyczną usłyszały zarzuty dotyczące udzielenia korzyści majątkowych oraz obietnicy korzyści osobistych. Zatrzymane są także osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi pracownikami Poczty Polskiej. W ich przypadku zarzuty dotyczą prania brudnych pieniędzy pochodzących z przyjmowania łapówek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy