Zasada dodał gazu

PJ
opublikowano: 25-11-2008, 00:00

W rankingu dilerów grupa znanego przedsiębiorcy ekspresowo awansowała o 10 oczek w górę. Nazwisko zobowiązuje.

W rankingu dilerów grupa znanego przedsiębiorcy ekspresowo awansowała o 10 oczek w górę. Nazwisko zobowiązuje.

Grupie spółek z grupy Sobiesława Zasady wiedzie się różnie. Na pewno tego roku do udanych nie może zaliczyć (głównie z powodu znajdującego się w upadłości Jelcza) dział zajmujący się produkcją autobusów. Zacierać ręce może natomiast sieć dilerska, sprzedająca auta marek: Volkswagen, Mercedes, Chrysler, Jeep, Dodge i Subaru. Tak w każdym razie wynika z niedawno opublikowanego rankingu Polskiej Izby Motoryzacji, dotyczącego 50 największych dilerów w Polsce. Firmy z grupy Zasady znalazły się na 13. pozycji, awansując w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem aż o 10 pozycji (to drugi w kolejności skok). Sprzedaż (w okresie wrzesień 2007-sierpień 2008 r.) była o 63,9 proc. większa w porównaniu z wcześniejszym zestawieniem.

Niestety, w grupie nie ma osoby koordynującej całość działań dilerskich (poza niedostępnym ostatnio dla mediów biznesowych właścicielem). O komentarz poprosiliśmy więc przedstawicieli największego dilera z grupy — Sobiesław Zasada Warszawa, który sprzedaje samochody marki Volkswagen.

— Po 10 miesiącach sprzedaliśmy 750 samochodów. Rok powinniśmy zamknąć wynikiem na poziomie 850 aut, o 30 proc. większym od ubiegłorocznego — zapowiada Andrzej Kowalewski, prezes Sobiesław Zasada Warszawa.

Według niego szczególnie dobry był październik. Dzięki licznym promocjom i wyprzedaży rocznika 2008 firma sprzedała 102 auta, o 43 sztuki więcej niż rok wcześniej. Ale także do dilerów Zasady puka kryzys.

— Koniec roku będzie słabszy. Także w przyszłym roku sprzedaż będzie mniejsza, choć nadal trudno powiedzieć, o ile. Skoro ludzie będą mniej kupować, będą za to więcej naprawiać. Spodziewamy się więc wzrostu obrotów naszego działu serwisowego — zaznacza prezes Kowalewski.

Już teraz wiadomo, że, podobnie jak wielu konkurentów także spółka Sobiesława Zasady od nowego roku o kilka procent podniesie ceny aut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy