Zasady przewozów zostaną zmienione

Marcin Bołtryk
opublikowano: 12-09-2002, 00:00

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Ma ona na celu doprecyzowanie przepisów, w stosunku do których pojawiły się wątpliwości interpretacyjne. Niejasna jest np. definicja przewoźnika. Projekt przewiduje również możliwość odmowy zmiany licencji na międzynarodowy transport drogowy, jeżeli przedsiębiorca będzie występował o jej rozszerzenie na inne kraje, niż określone w dotychczasowej licencji, lub będzie chciał zmienić liczbę pojazdów. Uściślono warunki obligatoryjnego i fakultatywnego cofnięcia licencji. Zrezygnowano z możliwości cofnięcia jej przedsiębiorcy, który nie reguluje zobowiązań wobec kontrahenta. Będzie jednak można ją anulować w przypadku, gdy firma zalega z zobowiązaniami celnymi, podatkowymi lub innymi na rzecz Skarbu Państwa.

Zaproponowano również wprowadzenie nowych obowiązków dotyczących zatrudniania kierowców.

Nowelizacja przewiduje również obniżenie dolnej granicy kary pieniężnej nakładanej na przewoźnika z 200 do 50 zł, przy czym w czasie jednej kontroli łączna wymierzona przewoźnikowi kara nie może przekraczać 15 tys. zł. Projekt nowelizacji trafił pod obrady Sejmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu