Zaskakująca rezygnacja prezesa Samsunga

Marek Drus, bbc.com
opublikowano: 13-10-2017, 06:49
aktualizacja: 13-10-2017, 06:51

Kwon Oh-hyun, znany jako „Mr Chip”, niespodziewanie zrezygnował z kierowania Samsung Electronics uzasadniając swoją decyzję „bezprecedensowym kryzysem” w południowokoreańskiej spółce.

64-letni Kwon był jednym z trzech prezesów współkierujących Samsungiem. Ogłosił rezygnację w dniu, w którym spółka przedstawiła prognozę rekordowych wyników kwartalnych. 

Kwon Oh-hyun
Zobacz więcej

Kwon Oh-hyun fot. Bloomberg

Kwon ujawnił, że myślał o rezygnacji „od pewnego czasu” i „dłużej nie mógł z nią zwlekać”.

- W związku z tym, że borykamy się z bezprecedensowym kryzysem uważam, że nadszedł dla spółki czas, aby rozpocząć od nowa, z nowym duchem i młodym przywództwem, by lepiej odpowiedzieć na wyzwania wynikające z szybkich zmian w branży IT – oświadczył.

Kwon będzie zasiadać w radzie nadzorczej Samsung Electronics do marca 2018 roku.

Ryan Lim, założyciel firmy konsultingowej QED specjalizującej się w branży IT uważa, że w Samsungu nastąpił „kryzys przywództwa”.

W sierpniu szef grupy Samsung, Lee Jae-yong, został skazany na pięć lat więzienia za korupcję. Spekulowano, że w związku z tym wzrośnie znaczenie Kwona, szefa Samsung Electronics, najważniejszej spółki w grupie liczącej ok 60 firm.

- Moment rezygnacji jest bezsensowny. Samsung osiąga rekordowe zysku, które mają być jeszcze lepsze w czwartym kwartale, a to wszystko dzięki biznesowi Kwona – skomentował Park Ju-gun, szef firmy analitycznej Score. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Drus, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu