Zaskakująca sesja na rynku złotego

Joanna Pluta
opublikowano: 29-04-2009, 00:00

Wczorajsza sesja na polskim rynku walutowym zaskoczyła inwestorów. Rynek obawiał się, iż w wyniku rozliczeń transakcji opcyjnych, zapadających na koniec miesiąca, złoty może tracić na wartości. Przez większą część sesji kurs EUR/PLN konsolidował się jednak w wąskim przedziale wahań 4,55-4,58. Złoty umocnił się natomiast po południu, przebijając wsparcie na 4,50.

Wczoraj obserwowaliśmy również konsolidację EUR/USD wokół poziomu 1,3000. Po nieudanej próbie przełamania na trwałe wsparcia, kurs EUR/USD silnie zwyżkował, ustanawiając lokalne maksimum w okolicach 1,3070. Notowania eurodolara wsparły również dane, jakie napłynęły wczoraj z amerykańskiej gospodarki. Indeks nastrojów konsumentów opracowywany przez Conference Board wzrósł w kwietniu do 39,2 pkt (z 26 pkt w marcu). Oczekiwania rynkowe kształtowały się prawie 10 pkt poniżej odczytu.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy