Czytasz dzięki

Zasoby gotówki Alitalia sięgały 263 mln EUR

opublikowano: 23-06-2020, 19:04

Na koniec maja włoski przewoźnik lotniczy, linie Alitalia dysponowały 232 mln EUR gotówki, donosi Reuters powołując się na tamtejszego ministra przemysłu.

Stefano Patuanelli potwierdził we wtorek, że rząd przygotowuje się do przejęcia borykającego się od lat z widmem bankructwa przewoźnika, który w wyniku pandemii koronawirusa znów ma ogromne problemy z płynnością finansową. Nacjonalizacja przynoszącej straty linii następuje po 11 trudnych latach prywatnego zarządzania i trzech nieudanych próbach restrukturyzacji.

Samoloty linii Alitalia
Zobacz więcej

Samoloty linii Alitalia fot. Bloomberg

Na początku 2020 r. rząd zasilił Alitalia 400 mln EUR, po udzieleniu pożyczki pomostowej w wysokości 900 mln EUR w 2017 r., która nie została spłacona.

Na dzień 31 maja firma miała płynność w wysokości 232 milionów euro ... przychody w okresie od stycznia do maja wyniosły 505 milionów - powiedział Patuanelli.

W tym samym okresie ubiegłego roku przewoźnik odnotował przychody w wysokości 1,1 mld EUR.

W maju włoski rząd deklarował, że wstrzyknie co najmniej 3 mld EUR świeżego kapitału do Alitalii, aby ponownie uruchomić ją jako nową spółkę publiczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane