Zastępca sekretarza skarbu USA: przed gospodarką Rosji jest wiele bolesnych lat

opublikowano: 06-09-2022, 21:12
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wally Adeyemo, zastępca sekretarza skarbu USA uważa, że gospodarka Rosji stoi w obliczu wielu lat trudności z powodu międzynarodowych sankcji nałożonych na ten kraj za napaść na Ukrainę, informuje Bloomberg.

- Gospodarka Rosji odczuwa boleśnie sankcje nałożone przez nas wraz z 30 innymi krajami, a ten ból będzie odczuwała jeszcze przez kolejne lata – powiedział Adeyemo.

Odnosząc się do planu nałożenia limitu cenowego na rosyjską ropę podkreślił, że nawet jeśli niektóre kraje nie przyłączą się do tej inicjatywy, to znajdą się lepszej pozycji negocjacyjnej podczas rozmów z Rosją.

Bloomberg przypomina, że amerykańska sekretarz skarbu Janet Yellen wraz z ministrami finansów innych rozwiniętych gospodarek ogłosiła 2 września wprowadzenie limitu ceny importowanej rosyjskiej ropy od 5 grudnia tego roku.

Adeyemo powiedział, że Indie, które mają silne związki handlowe z Rosją i nie przyłączyły się do sankcji są otwarte na pomysł przyłączenia się do limitu cenowego importowanej rosyjskiej ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane