Zastój na rynku warrantów

Wojciech Anczok
opublikowano: 29-01-2001, 00:00

Zastój na rynku warrantów

W minionym tygodniu na rynku akcji dominowały spadki. Indeks zdołał się jednak zatrzymać na średniej z 45 sesji. Na rynku warrantów, podobnie jak na całej giełdzie, spadły obroty i panuje zastój. Ciągle brakuje wskazówek co do dalszego rozwoju sytuacji. Większy handel obserwowano na warrancie BIG-u. Cena tego instrumentu osiągnęła swój szczyt w poniedziałek przy kursie 1,25; później zaś spadła do 1 zł. Odzwierciedla to mniej więcej zachowanie instrumentu bazowego, który po gwałtownym wzroście w zeszły piątek ustabilizował kurs na poziomie 6,2 zł.

Od dłuższego czasu, również w minionym tygodniu, zainteresowaniem cieszyły się warranty na Świecie. Cena instrumentu kupna waha się już od paru dni w przedziale 4,5-5 zł. Mocno został przeceniony papier opierający się na akcji Banku Handlowego, po tym jak kurs instrumentu bazowego spadł w ciągu dwóch dni o ponad 3 proc. Sukcesywnie rósł w ostatnich dniach call na Budimex. W stosunku do zeszłego piątku cena zyskała 1 zł, a więc 40 proc. Było to spowodowane ciągłym wzrostem kursu instrumentu bazowego. Jednak w czwartek ukształtował on niezbyt optymistyczną formację z punktu widzenia analizy technicznej i bardzo możliwe, że będziemy mieli do czynienia z korektą. Tym samym może warto by się zastanowić nad realizacją zysków.

Niepewność na rynku akcji zdecydowanie źle wpływa na aktywność inwestorów. Mam nadzieję, że dojdzie w najbliższym czasie do rozstrzygnięć, co wydatnie przełoży się na poziom zainteresowania rynkami papierów wartościowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zastój na rynku warrantów