Zastój podatków potrwa dwa lata

Jacek Zalewski
opublikowano: 27-07-2009, 00:00

Deklaracja premiera o nietykaniu podatków na 2010 r. jest wyborczą oczywistością. Przecież w zamyśle Donalda Tuska ma to być rok prezydenckiego rewanżu na Lechu Kaczyńskim. Dmuchający na zimne szef rządu rozpoznał, czy bracia Kaczyńscy zechcą przyjąć współodpowiedzialność za podwyżkę jakichś podatków dla ratowania budżetu państwa. I się dowiedział, że nie tylko nie wezmą, a wręcz odwrotnie — podatki stałyby się głównym wątkiem kampanii.

W odróżnieniu od bajki o przyjęciu przez Polskę euro już od roku… 2011, opowiedzianej przez premiera na otwarcie jeszcze przedkryzysowego Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju — plan podatkowego nicnierobienia ma ogromne szanse powodzenia. Przecież praktyka gabinetu Donalda Tuska wielokrotnie dowiodła aktualności hasła z minionego ustroju, że "jak partia mówi, że nie da — to nie da, ale jak mówi, że da — to mówi".

Skoro bez względu na zapaść budżetu podatki nie zmienią się w wyborczym roku 2010, to tym bardziej w 2011! Prezydencka kadencja kończy się 23 grudnia 2010 r., a wybory odbędą się najprawdopodobniej 19 września, z drugą turą 3 października. Po tym dniu hipotetycznego triumfu Donalda Tuska koalicja byłaby w stanie ekspresowo przeforsować podwyżkę podatków, ale musiałaby ona zostać ogłoszona do 30 listopada 2010 r. A trudno się spodziewać, by załamany porażką Lech Kaczyński na odchodnym wspomógł podpisem pod ustawą swego pogromcę…

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane