Zastrzelono szefa ukraińskiej partii przedsiębiorców

PAP
06-01-2011, 11:08

W Odessie na południu Ukrainy strzałami z broni palnej zabito szefa Partii Przemysłowców i Przedsiębiorców Ukrainy (PPPU) Ołeksandra Korobczyńskiego - podały w czwartek miejscowe media.

41-letni polityk i biznesmen zmarł w środę wieczorem po tym, jak wysiadając z samochodu koło własnego domu został postrzelony w brzuch dwoma pociskami. Sprawca zamachu, który oddał ogółem cztery strzały, jest poszukiwany.

Korobczyński stanął na czele PPPU w 2009 r., zastępując na stanowisku przewodniczącego tego ugrupowania i jego założyciela, byłego premiera Ukrainy Anatolia Kinacha (obecnie doradca prezydenta Wiktora Janukowycza).

Korobczyński był właścicielem firmy budowlanej "Intostroj" w Odessie oraz deputowanym rady miejskiej. Jesienią ubiegłego roku bez powodzenia kandydował na stanowisko mera Odessy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zastrzelono szefa ukraińskiej partii przedsiębiorców