Zastrzyk 16 mln zł na piękne oczy?

Marcin Goralewski
opublikowano: 29-03-2004, 00:00

Spółka należąca do grupy Edmunda Mzyka chce zainwestować w biznes radiowy. Warta 7 mln zł firma liczy na 16 mln zł z emisji.

Do końca pierwszego półrocza notowany w systemie podwójnego fixingu Fon chce przeprowadzić dwie emisje akcji. Spółka, która nie generuje przychodów ze sprzedaży, a głównym jej majątkiem jest większościowy od kilku dni udział w Y-Radiu, które kontroluje pięć lokalnych rozgłośni radiowych, chciałaby podnieść kapitał maksymalnie o 16 mln zł.

Relatywnie ogromne

— Chcemy przeprowadzić dwie emisje. Pierwsza, wartości około 6 mln zł, byłaby skierowana do inwestora kwalifikowanego z grupy naszych dotychczasowych udziałowców, druga, z której chcemy pozyskać od 5 do 10 mln zł, miałaby zostać skierowana do szerokiego grona inwestorów — wyjaśnia Bartłomiej Gajecki, prezes Fon.

Apetyt na kapitał giełdowej spółki jest bardzo duży zważywszy, że jej wartość rynkowa sięga zaledwie 7 mln zł. Ostatnio akcje Fon mocno drożały (najniższy kurs z ostatniego roku to 18 gr). Impuls wydaje się jednak zakończony, bo nowe akcje mają być sprzedawane mniej więcej po 1,20 zł za sztukę.

— Chcemy pozyskać kapitał, bo mamy plany inwestycji kapitałowych — na rynku jest około 30 rozgłośni radiowych, z których część mogłaby do nas trafić. Pieniądze chcemy także wydać na redukcję zadłużenia oraz inwestycje rzeczowe — wyjaśnia prezes Fonu.

Niepoliczalne wyniki

Powodzenie emisji, szczególnie tej publicznej, będzie zależało od tego, czy zarządowi uda się przekonać inwestorów, że radiowy biznes może się opłacać, a emisja nie ma charakteru jedynie ratunkowego. A tego na razie nie wiadomo.

Y-Radio nie konsoliduje bowiem wyników należących do niego spółek.

— Część ma zyski, część straty. Roczne przychody najlepszych rozgłośni sięgają 1 mln zł — mówi jedynie Bartłomiej Gajecki.

Fon należy do grupy giełdowego Alprasu, który razem z Pagedem tworzy giełdowe imperium Edmunda Mzyka — prywatnego inwestora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zastrzyk 16 mln zł na piękne oczy?