Zasypmy Unię polskimi fakturami

17-11-2010, 10:11

Echa budżetowego klinczu w UE: Komisja Europejska może opóźniać nam wypłatę unijnych dotacji. Chyba że rząd pośpieszy się z papierkową robotą.

Fiasko negocjacji w sprawie unijnego budżetu sprawiło, że między krajami członkowskimi może ruszyć wyścig na wnioski o płatność. Na początku przyszłego roku Komisji Europejskiej (KE) najprawdopodobniej zabraknie pieniędzy na wypłatę wszystkich dotacji. Bruksela zacznie wtedy przestrzegać zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Pieniądze dostaną tylko beneficjenci z krajów, które najszybciej zgłoszą się do komisji z „fakturami”.

Danuta Hübner, posłanka Parlamentu Europejskiego (PE), była komisarz UE do spraw polityki spójności. Fot. WM
Zobacz więcej

Danuta Hübner, posłanka Parlamentu Europejskiego (PE), była komisarz UE do spraw polityki spójności. Fot. WM

- Czas to pieniądz. Jeśli chcemy uniknąć opóźnień w wypłacie dotacji, polskie instytucje powinny jak najszybciej rozliczać projekty i wysyłać do Brukseli wnioski o płatność – apeluje Danuta Hübner, posłanka Parlamentu Europejskiego (PE), była komisarz UE do spraw polityki spójności.

Więcej w środowym wydaniu „Pulsu Biznesu”. Kup on-line.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zasypmy Unię polskimi fakturami