Zatory wielkim problemem firm

Materiał partnera
opublikowano: 20-11-2017, 22:00

KOMENTARZ

GRZEGORZ MICYK

CEO, Finiata Polska

Zatory płatnicze to jeden z podstawowych problemów polskich przedsiębiorców. Kilka dni temu Krajowy Rejestr Długów (KRD) opublikował informacje na temat sytuacji finansowej polskich firm. W najgorszej sytuacji jest branża budowlana. Najmniejszy problem obecnie mają przedsiębiorstwa przemysłowe.

Według danych KRD aż 85 proc. firm ma trudności z otrzymaniem należności od kontrahentów. Opóźnienia w płatnościach skutkują problemami w spłacie innych zobowiązań, takich jak pensje, podatki czy faktury od dostawców. Firmy czekają na pieniądze średnio trzy miesiące i trzy dni. Tak duże opóźnienia mają zły wpływ na kondycję finansową firm i hamują ich rozwój.

W ofercie banków coraz trudniej znaleźć produkty dostosowane do potrzeb sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Firma Finiata, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich przedsiębiorców, oferuje usługę cichego faktoringu z regresem, która idealnie odpowiada tego typu potrzebom. Finiata należy do tzw. fintechów, czyli firm z branży finansowej, które świadczą znane usługi w sposób innowacyjny i przyjazny dla klientów. Mikrofaktoring Finiaty to zupełnie nowy model finansowy, który dzięki obsłudze online i w pełni zautomatyzowanej technologii scoringowej na cały proces finansowania dla przedsiębiorstwa potrzebuje maksymalnie 24 godziny. Limity są przyznawane po automatycznej ocenie dokonanej przez zaawansowany i samouczący się algorytm oceny ryzyka kredytowego, który bierze pod uwagę nawet kilka tysięcy punktów kontrolnych. Po przyznaniu limitu faktoringowego klient może wprowadzić faktury do systemu i ustalić okres finansowania każdej z nich (30/60/90 dni).

Zaawansowany system, z którego korzysta fintech, potrzebuje zaledwie trzech minut na analizę faktury i około trzech godzin na cały proces związany z przekazaniem klientowi gotówki. Jeśli wcześniej ustalony termin spłaty okaże się zbyt krótki, można go wydłużyć do 120 dni, przy czym 14 dni karencji jest bezpłatne. Kontrahenci klientów Finiaty nie są informowani o tym, że ich dostawca korzysta z zewnętrznego finansowania. Faktura jest płacona bezpośrednio na konto dostawcy, a nie Finiaty. Po otrzymaniu zapłaty dostawca zwraca uzyskaną wcześniej zaliczkę do fintechu. W ciągu sześciu miesięcy udało nam się wesprzeć 7 tys. firm. Aż 70 proc. tej grupy to już nasi stali klienci. Te liczby pokazują, że zapotrzebowanie na poprawę płynności finansowej w firmach jest niezwykle duże. Finiata chce się rozwijać i docierać do kolejnych odbiorców. Zaczęliśmy od wsparcia sektora MSP oraz freelancerów, ale ogromny sukces naszej usługi skłonił nas do otwarcia się też na większe podmioty. Obecnie mamy ofertę również dla dużych przedsiębiorców. Usługa Finiaty jest prosta do wyliczenia: 4 zł + VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze za każde 30 dni okresu finansowania. Dodatkowo bezpłatnie oferowane są podstawowe działania związane z uruchomieniem finansowania, m.in. rozpatrzenie wniosku czy przeprowadzenie analizy kredytowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zatory wielkim problemem firm