Zatra wnioskuje o ogłoszenie upadłości Optimusa

30-11-2007, 09:56

Skierniewicka Zatra złożyła wniosek o  ogłoszenie upadłości Optimusa z możliwością zawarcia układu.

Zatra twierdzi, iż posiada w stosunku do Optimusa wymagalne wierzytelności w łącznej wysokości 656.531,83 zł.

- Spółka nie uznaje roszczeń Zatra. Twierdzenia dotyczące wymagalnych wierzytelności Zatra w stosunku do Spółki, wskazane w uzasadnieniu wniosku zgłoszonego przez Zatra, są bezzasadne, gdyż Spółka dokonała potrącenia wzajemnych wierzytelności i na dzień przekazywania niniejszego raportu bieżącego to Zatra pozostaje dłużnikiem w stosunku do Spółki - głosi komunikat Optimusa.

Zarząd spółki twierdzi, że wniosek złożony przez Zatra jest bezpodstawny, a jego zgłoszenie jest elementem sporu wynikającego z niewłaściwego wykonywania przez Zatra umowy o współpracy ze stycznia 2006r. (rozwiązanej 20 listopada 2007).

Zarząd Optimusa złożył 29 czerwca 2007 r. wniosek o ogłoszenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu. Utrzymuje, że przesłanki ogłoszenia upadłości zawarte w tym wniosku przestaną być aktualne w momencie dojścia do skutku planowanej emisji publicznej i wniosek o ogłoszenie upadłości, zgłoszony przez zarząd, zostanie cofnięty.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zatra wnioskuje o ogłoszenie upadłości Optimusa