Czytasz dzięki

Zatrzymania w centrum Mińska

PAP, DI
opublikowano: 08-08-2020, 21:11

W Mińsku oddziały specjalne milicji zatrzymały w sobotę wieczorem osoby, które uczestniczyły w spontanicznej akcji solidarności - podała niezalezna internetowa Nasza Niwa. Według świadków zdarzenia, z którymi rozmawiała PAP, zatrzymano ponad 10 osób.

O godz. 19 w ramach zwołanej przez sieci społecznościowe akcji solidarności zaczęły trąbić przejeżdżające przez centrum samochody - podobne akcje spontanicznie zaczęły się w innych dzielnicach miasta.

Na ulicy Niepodległości w centrum Mińska pojawili się funkcjonariusze oddziałów specjalnych milicji OMON, którzy zaczęli zatrzymywać osoby stojące na chodniku, które np. machały rękami w geście solidarności.

„Zatrzymano ponad 10 osób” - powiedział PAP Wład, który był świadkiem zdarzenia.

Niedziela jest na Białorusi głównym dniem głosowania w wyborach prezydenckich. Władze ostrzegają obywateli, że nie dopuszczą do protestów, a wszelkie formy obywatelskiej aktywności są przerywane.

W czasie obecnej kampanii zatrzymano już ponad tysiąc osób. Obrońcy praw człowieka uznali 25 osób za więźniów politycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane