Zatrzymano inspektora Urzędu Kontroli Skarbowej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-03-2006, 16:40

54-letniego inspektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach zatrzymali w czwartek świętokrzyscy policjanci z wydziału do walki z korupcją - poinformowała PAP rzeczniczka świętokrzyskiej policji podinsp. Elżbieta Różańska-Komorowicz.

54-letniego inspektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach zatrzymali w czwartek świętokrzyscy policjanci z wydziału do walki z korupcją - poinformowała PAP rzeczniczka świętokrzyskiej policji podinsp. Elżbieta Różańska-Komorowicz.

Mężczyznę zatrzymano w miejscu pracy. Policjantów wspierali przedstawiciele Ministerstwa Finansów. Zatrzymanie poprzedziła wielomiesięczna współpraca świętokrzyskich policjantów i wywiadu skarbowego tego resortu.

Policja nie ujawnia na razie szczegółów postępowania. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Kielcach. Jej rzecznik Piotr Gładysiewicz nie chciał w czwartek udzielić dziennikarzom żadnych informacji o postępowaniu.

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach Bogdan Niewada poinformował PAP, że zatrzymanie ma związek z podejrzeniami dotyczącymi przyjmowania korzyści majątkowych. Dodał, że mężczyzna jest długoletnim pracownikiem urzędu, zajmował się przeprowadzaniem kontroli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane