Zatrzymano księgową, która wyprowadzała z firmy 140 tys. zł

PAP
opublikowano: 15-06-2009, 14:12

Nawet osiem lat więzienia grozi byłej księgowej jednej z warszawskich firm, która w ciągu dwóch lat przelała na swoje konto 140 tys. zł. Wobec 53-letniej Elżbiety G. prokuratura zastosowała policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju - poinformowała w poniedziałek Komenda Stołeczna Policji.

Księgowa, która miała przelewać pieniądze wierzycielom na wskazane konta bankowe, w rzeczywistości wpisywała numer swojego rachunku bankowego. W ten sposób w ciągu niespełna dwóch lat wyprowadziła z firmy 140 tys. zł, po czym zwolniła się z pracy. Pracodawca, gdy tylko zorientował się, że jego firma poniosła straty, powiadomił stołeczną prokuraturę. Kobieta nie miała stałego miejsca zamieszkania, ponieważ - jak ustalili policjanci zwalczający przestępstwa gospodarcze - jej mieszkanie zostało zlicytowane.

Jak informuje policja, 53-letnia Elżbieta G. była w przeszłości karana za podobne przestępstwa. Tłumaczyła policjantom i prokuratorowi, że wyprowadzone z firmy pieniądze były jej potrzebne na pokrycie kosztów spraw, które toczyły się przeciwko niej i spłatę zaciągniętych kredytów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Zatrzymano księgową, która wyprowadzała z firmy 140 tys. zł