Zatrzymano podejrzanych o oszustwa podatkowe przy obrocie olejem rzepakowym

PAP
opublikowano: 18-07-2017, 15:31
aktualizacja: 18-07-2017, 15:31

Poznańska prokuratura postawiła zarzuty o wielomilionowe oszustwa podatkowe dwóm osobom kierującym sprowadzającymi olej rzepakowy z Czech i Niemiec. Mieli oni również fałszować dokumenty i prać brudne pieniądze.

Śledczy ustalili, że w 2013 r. na terenie województwa wielkopolskiego podejrzani kierowali spółkami, prowadzącymi obrót olejem rzepakowym. Olej był sprowadzany do Polski z pominięciem systemu podatkowego a następnie wprowadzany do obrotu. Miało to doprowadzić do narażenia Skarbu Państwa na straty z tytułu nieuiszczenia podatku od towarów i usług w łącznej kwocie ponad 32 mln zł. Podejrzani zostali tymczasowo zatrzymani.

"Zarządzane przez podejrzanych spółki bądź w ogóle nie składały deklaracji podatkowych, bądź nie wykazywały w składanych deklaracjach nabycia oleju rzepakowego" - podała Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

W tej samej sprawie do aresztu trafił wcześniej inny podejrzany,  wobec trzech kolejnych osób zastosowano dozór policji. Prokuratura podała, że kolejne zatrzymania nie są wykluczone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu