Czytasz dzięki

Zaufanie azjatyckiego biznesu najwyższe od początku 2011 r.

opublikowano: 20-12-2017, 07:03
aktualizacja: 20-12-2017, 07:08

Zaufanie panujące wśród firm azjatyckich wzrosło w okresie od października do grudnia, osiągając najwyższy poziom od prawie siedmiu lat, informuje Reuters.

Stało się tak głównie ze względu na silną konsumpcję i zdecydowaną poprawę w globalnym handlu, pokazało badanie Thomson Reuters / INSEAD.

Indeks nastrojów azjatyckich przedsiębiorstw opracowywany wspólnie przez Thomson Reuters i  INSEAD reprezentujący półroczną prognozę 94 firm, wzrósł do 78 pkt w grudniu z 69 pkt przed trzema miesiącami. Indeks osiągnął najwyższy poziom od okresu styczeń-marzec 2011 r.

Odczyt powyżej 50 wskazuje na pozytywne nastawienie.

Poprawa nastrojów w Australii, Chinach i Korei Południowej spowodowała wzrost ogólnego indeksu. Nastroje w Indonezji i Tajlandii również były silne, pokazując, że wiele krajów w Azji nadal korzysta z przyspieszenia globalnego wzrostu.

Indeks pokazuje, że powolne umocnienie, które obserwowaliśmy w światowej gospodarce, podniosło sentyment biznesowy w Azji -  powiedział Antonio Fatas, profesor ekonomii ze szkoły biznesu INSEAD w Singapurze.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane