Zawalił się hotel w Chinach

PAP, DI
opublikowano: 07-03-2020, 21:00

Około 70 osób zostało uwięzionych pod gruzami hotelu, który w sobotę zawalił się w mieście Quanzhou w prowincji Fujian na południowym wschodzie Chin. Dotychczas uratowano 38 z nich. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Pięciopiętrowy budynek runął około godz. 19.30 czasu miejscowego (godz. 12.30 w Polsce). Miejscowe władze poinformowały, że w akcji ratunkowej bierze udział ponad 700 osób, w tym strażacy i personel medyczny.

Według chińskich mediów hotel został otwarty w czerwcu 2018 roku, miał 80 pokoi, a ostatnio wykorzystywany był do kwarantanny w związku z epidemią koronawirusa.

Władze prowincji Fujian w piątek informowały, że na jej terenie potwierdzono 296 przypadków zakażenia Covid-19, a prawie 11 tys. ludzi, którzy mieli kontakt z nosicielami koronawirusa, przebywa na obserwacji.

W całych Chinach kontynentalnych potwierdzono dotąd ponad 3 tys. zgonów w wyniku epidemii i ponad 80 tys. przypadków zakażenia Covid-19.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane