Zawarto już transakcje na ponad 1,83 mln akcji w wezwaniu na Mostostal Warszawa

WST, ESPI
opublikowano: 08-08-2019, 16:56

W ramach ogłoszonego przez koncern Acciona Construccion wezwania na akcje spółki Mostostal Warszawa, w pierwszym etapie zawarto transakcje na 1834137 akcji emitenta.

Stanowią one 9,17 proc. kapitału zakładowego giełdowej firmy.

Transakcja została przeprowadzona 8 sierpnia a przewidywany dzień, w którym środki ze sprzedaży akcji trafią na rachunki inwestorów, od których przyjęto zapisy, to 12 sierpnia.

Zwiększony w wyniku tej transakcji poziom głosów w spółce (ok. 60 proc.) daje wzywającemu dużą elastyczność pod kątem kontroli korporacyjnej, a tym samym zwiększa realny wpływ na strategiczne decyzje, które mogą wymagać podjęcia w kontekście zabezpieczenia stabilności finansowej spółki – czytamy w komunikacie.

Drugi etap wezwania Acciona na 100 proc. akcji Mostostal Warszawa rozpoczął się 6 sierpnia i potrwa do 21 sierpnia. Zaproponowana cena wynosi 4,5 zł za akcję, tyle samo ile w pierwszym, zakończonym już etapie.

Acciona Construccion wezwała do sprzedaży 9,98 mln akcji (49,91 proc. kapitału i głosów na WZ ) Mostostalu Warszawa w lipcu oferując początkowo 3,45 zł za walor.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ESPI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy