Zawisza Bydgoszcz SA do kupienia za złotówkę

opublikowano: 05-02-2007, 19:37

Właściciel i zarząd Zawisza Bydgoszcz SA jest gotowy sprzedać akcje spółki za symboliczną złotówkę. W poniedziałek klub wstrzymał wysłanie do władz polskiej piłki dokumentów w sprawie wycofania drużyny z rozgrywek drugoligowych.

Właściciel i zarząd Zawisza Bydgoszcz SA jest gotowy sprzedać akcje spółki za symboliczną złotówkę. W poniedziałek klub wstrzymał wysłanie do władz polskiej piłki dokumentów w sprawie wycofania drużyny z rozgrywek drugoligowych.

"Właściciel klubu Zawisza Bydgoszcz SA wraz z zarządem podjął decyzję, że w przypadku pojawienia się wiarygodnego partnera, instytucji lub osoby fizycznej zainteresowanej przejęciem akcji klubu, podejmie rozmowy na temat sprzedaży spółki za symboliczną złotówkę" - głosi komunikat.

Prezes klubu Bartłomiej Krasicki wyjaśnił, że jest zainteresowany rozmową z partnerem, który będzie chciał zainwestować w spółkę i będzie ją dalej prowadził, dążąc do awansu drużyny do ekstraklasy.

W komunikacie podkreślono, że we wtorek zarząd "nie będzie składał dokumentów do PZPN (kuratora) o rezygnacji z uczestnictwa drużyny w rozgrywkach drugiej ligi piłki nożnej". Wiadomo, iż na ten dzień planowane jest posiedzenie Wydziału Gier PZPN, który w przypadku otrzymania oficjalnej rezygnacji, mógłby ją zatwierdzić.

Jako powód przedstawienia oferty odkupienia akcji Zawiszy Bydgoszcz SA podano "duży odzew ze strony kibiców, sponsorów i środowiska sportowego w sprawie ratowania piłki nożnej w Bydgoszczy na drugoligowym poziomie".

Decyzję o wycofaniu Zawiszy z rozgrywek drugoligowych w czwartek ogłosił prezes klubu Bartłomiej Krasicki, wskazując jako powód "fatalną atmosferę wokół polskiej piłki". Piłkarzom dano wolną rękę w wyborze nowych klubów gwarantując, w przypadku nie znalezienia pracodawcy, wynagrodzenie do końca trwania kontraktu.

W piątek trener Bogusław Baniak uzgodnił z zawodnikami, że do środy przed południem nie podejmą rozmów w sprawie zmiany barw klubowych, licząc na zmianę decyzji właściciela klubu.

Baniak w poniedziałek zabiegał o spotkanie z właścicielem Zawiszy Jerzym Wiśniewskim, aby odwieść go od wcześniejszej decyzji. Ale to się nie powiodło.

"Rozmawiałem jedynie z prezesem Krasickim, który był w kontakcie z właścicielem. Wówczas zapadły decyzje o projekcie sprzedaży akcji spółki. Przez najbliższy tydzień będą prowadził treningi z zespołem. Dostałem zapewnienie, że przez ten czas nie zostaną wysłane dokumenty do PZPN o wycofaniu drużyny z ligi" - powiedział PAP Baniak.

Zawisza jest w gronie zespołów, którym grożą kary dyscyplinarne za udział w aferze korupcyjnej.

(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu