Zawisza i Hofman będą przesłuchiwali Ewę Balcerowicz

Polska Agencja Prasowa SA
12-09-2006, 11:02

Nie przeszedł wniosek o wyłączenie posłów PiS - Artura Zawiszy i Adama Hofmana z przesłuchiwania szefowej Fundacji CASE Ewy Balcerowicz. Wnioski zgłosili posłowie PO: Tomasz Szczypiński i Aleksander Grad. Posłowie uważali, że Zawisza i Hofman nie będą bezstronni.

Nie przeszedł wniosek o wyłączenie posłów PiS - Artura Zawiszy i Adama Hofmana z przesłuchiwania szefowej Fundacji CASE Ewy Balcerowicz. Wnioski zgłosili posłowie PO: Tomasz Szczypiński i Aleksander Grad. Posłowie uważali, że Zawisza i Hofman nie będą bezstronni.

Prezes NBP Leszek Balcerowicz złożył do prokuratury doniesienie przeciwko Zawiszy "w związku z fałszywymi oskarżeniami (Zawiszy - PAP), dotyczącymi rzekomego udziału w przyjmowaniu korzyści majątkowych przy prywatyzacji banku Pekao SA kupionego przez Unicredit".

Hofman natomiast złożył doniesienie do prokuratury na Balcerowicza w związku z - jak określił - "ewidentnym konfliktem interesów" między KNB a fundacją CASE kierowaną przez Ewę Balcerowicz. Hofman tłumaczył, że Komisja Nadzoru Bankowego podejmowała decyzje dotyczące konkretnych banków, a banki te następnie wpłacały wysokie darowizny na rzecz fundacji CASE. Według posła, było dziewięć takich przypadków.

W odpowiedzi na takie działania Balcerowicz złożył do prokuratury wniosek "o wszczęcie postępowania i ściganie Hofmana za rozpowszechnianie fałszywych oskarżeń".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Zawisza i Hofman będą przesłuchiwali Ewę Balcerowicz