Zawisza: PiS prowadzi luźne rozmowy z Rokitą

opublikowano: 09-02-2007, 08:20

Artur Zawisza zapewnił, że obecne zmiany w rządzie, choć niespodziewane, są zaplanowanym działaniem premiera.

Artur Zawisza zapewnił, że obecne zmiany w rządzie, choć niespodziewane, są zaplanowanym działaniem premiera.

Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia wyjaśnił, że Jarosław Kaczyński ocenił poszczególnych ministrów nie ze względu na sympatie czy możliwości koalicyjne, ale pod kątem możliwości realizowania programu. Zwrócił uwagę, że zmiany w gabinecie odbyły się w sposób spokojny i merytoryczny. Poseł PiS wyraził nadzieję, że także inne ugrupowania polityczne będą tak postępowały.

Artur Zawisza pytany, czy stanowisko szefa MSWiA jest trzymane dla Jana Rokity, zaprzeczył. Przyznał jednak że prowadzone są luźne rozmowy z tym politykiem o sytuacji w kraju. Wyraził jednocześnie opinię, że Jan Rokita jest takim politykiem, kórego "nie sposób nie pytać o zdanie". Komentując medialne doniesienia o negocjacjach PiS z liderem PO, nie potwierdził ich, ani im nie zaprzeczył. Powiedział, że świat polityki jest pełen niespodzianek i trzeba być przygotowanym na wszelkie scenariusze.
DI, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane