Zawisza zgłosił wniosek o przesłuchanie Oleksego

17-04-2007, 11:48

Przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. banków Artur Zawisza (PiS) złożył wniosek o przesłuchanie byłego premiera Józefa Oleksego. Adam Hofman (PiS) zaproponował, aby Oleksy był przesłuchany jako pierwszy.

Zdaniem Zawiszy, Oleksy "ma należeć do grupy świadków przekrojowych", ponieważ posiada ogólną wiedzą na temat działań w sektorze bankowym. Potwierdzeniem tej tezy są - według Zawiszy - informacje ujawnione podczas rozmowy z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym.

Oleksy mówił wtedy, że w Polsce dochodziło do "przekrętów" prywatyzacyjnych, banki sprzedawano lekkomyślnie, a ich nabywcami były - jak się wyraził - kosmopolityczne gangi.

W trakcie posiedzenia komisji do grona jej członków dołączył Jacek Kościelniak (PiS), który początkowo miał nie uczestniczyć w obradach ze względu na to, że jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kościelniaka miała zastąpić Barbara Bubula (PiS). Jak powiedział Zawisza, Kościelniak może uczestniczyć w posiedzeniach, dopóki komisja formalnie nie dokona zmiany w jej składzie.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zawisza zgłosił wniosek o przesłuchanie Oleksego