Czytasz dzięki

Zawrócono trzy tankowce płynące do Arabii Saudyjskiej

opublikowano: 17-09-2019, 12:34

Trzy tankowce przeznaczone do przewozu destylatów, mające odebrać ładunek w jednym z portów Arabii Saudyjskiej, zostały zawrócone, donosi Reuters.

Agencja powołuje się na informacje z firmy Kpler. Wynika z nich, że zawrócił płynący do portu Al-Dżubajl, wynajęty przez francuski koncern Total, tankowiec LR2 Sti Savile Row, który miał załadować 103 tys. ton diesla o ultra niskiej zawartości siarki. Statek miał zawinąć do portu 26 września i wyładować ładunek w Europie 4 listopada.

Kolejną jednostką, która nie wpłynie do portu Al-Dżubajl, a została skierowana do indyjskiego portu Sikka, jest wynajęty przez Aramco Trading tankowiec LR2 Sti Spiga.

Trzecim tankowcem jest wynajęty także przez Aramco LR1 Polar Cod. Zamiast do Al-Dżubajl płynie do Al-Ruwais w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie ma załadować 68 tys. ton oleju opałowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane