Zawsze będę przychodziła do pracy z przyjemnością

Sabina Krupa, prezes firmy Best4Pets
opublikowano: 13-12-2017, 22:00

1. miejsce Rankingu: SABINA KRUPA, BEST4PETS

KATEGORIA: FIRMY Z PRZYCHODEM ZE SPRZEDAŻY DO 50 MLN ZŁ

Sabina Krupa, prezes firmy Best4Pets
Zobacz więcej

Sabina Krupa, prezes firmy Best4Pets Tomasz Walków

Karierę zawodową zaczęłam bardzo wcześnie — pracowałam już na pierwszym roku studiów. Dało mi to dużo więcej czasu na szukanie dziedziny, która będzie dla mnie nie tylko źródłem utrzymania, ale również pasją. Z zazdrością obserwowałam duże amerykańskie sklepy e-commerce.

Dawały zupełnie nowe możliwości. Zafascynowała mnie ich bardzo szeroka oferta, nowe kanały komunikacji z klientami, możliwość analizy zachowań klientów w praktycznie nieograniczony sposób. Dlatego gdy zaraz po studiach miałam wybór między pracą w dziale marketingu a udziałem w projekcie e-commerce, nie musiałam się długo zastanawiać.

Była to bardzo dobra decyzja. Mogłam dzięki temu obserwować, jak rozwija się polski rynek zakupów internetowych. W 2012 r. zostałam wiceprezesem firmy, która wypromowała największy sklep internetowy w Polsce. Czułam jednak, że to najwyższy czas, żeby działać na własny rachunek. Jako właściciel sporej gromady zwierząt (znoszonych do domu przez dzieci) szukałam internetowego sklepu zoologicznego, który spełni moje oczekiwania co do jakości obsługi. Okazało się, że trudno taki znaleźć. I tak założyłam firmę Fera.pl, do której należy Best4Pets, dostarczająca produkty klientom.

Zoologia to bardzo duży rynek, w Polsce co drugie gospodarstwo domowe ma psa lub kota, co oznacza, że zwierząt jest u nas więcej niż dzieci. W dodatku dopiero uczymy się, jak właściwie karmić i dbać o zwierzęta domowe. Daje to duże możliwości rozwoju firmie, tym bardziej że zakup dużego worka karmy przez internet jest bardzo wygodny.

Firmą zarządzam po partnersku — tylko silny, zmotywowany zespół daje gwarancję sukcesu. Mówi się, że jesteś tak silny, jak silny jest twój zespół — i jest w tym dużo prawdy. Nawet duże, rozwinięte organizacje mają gorsze chwile, ważne, żeby mieć wtedy przy sobie ludzi, na których można liczyć. Fera to młoda organizacja, powstała zaledwie 4 lata temu, ale bardzo szybko się rozwija. Z satysfakcją obserwuję, jak wraz z nią rozwijają się ludzie,

którzy są z nami od początku. Narzekanie nie leży w moim charakterze, a prowadzenie biznesu jest ciężkie niezależnie od płci szefa. Nigdy nie miałam wrażenia, że jako kobieta mogę mniej. Wręcz przeciwnie — obecność kobiety w biznesie łagodzi obyczaje, poza tym częściej słuchamy intuicji, zwracamy uwagę na mowę ciała, gesty.

Szybciej jesteśmy w stanie wychwycić negatywne sygnały. Ale uważam, że nie należy się skupiać na przeszkodach, tylko wykorzystywać przewagi. Mam dwie fantastyczne córki, moje największe źródło motywacji. Nie wyobrażam sobie też życia bez książek i to jest moje największe hobby, myślę, że znacznie podnoszę statystyki czytelnictwa w Polsce. Jeśli kariera zawodowa jest dla nas ważna, to trzeba się przygotować na ciężką, konsekwentną i długotrwałą pracę.

Dla mnie dzień pracy nigdy nie był ograniczony ośmioma godzinami i pewnie nigdy nie będzie. Młodemu pokoleniu brakuje cierpliwości i skupienia na celu, a bez tego trudno osiągnąć sukces. W ciągu 10 lat z pewnością pojawią się nowe możliwości i narzędzia, których teraz nawet nie potrafimy sobie wyobrazić. Wirtualna rzeczywistość, drony, sztuczna inteligencja — to tylko kilka technologii, które, moim zdaniem, zrewolucjonizują zakupy przez internet, a co za tym idzie — również zakupy w Fera.pl. Wiem jednak, że dla mnie jedno się nie zmieni — nadal będę do pracy przychodziła z przyjemnością.

Best4Pets

Spółka z siedzibą we Wrocławiu działa od 2014 r. Prowadzi internetową sprzedaż artykułów dla zwierząt domowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sabina Krupa, prezes firmy Best4Pets

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu