Zbigniew Rapciak podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury

PAP
opublikowano: 11-02-2008, 16:54

Dotychczasowy Dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Zbigniew Rapciak został w poniedziałek powołany na stanowisko podsekretarza stanu w  Ministerstwie Infrastruktury.

Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Magdalena Chacaga, w rządzie Donalda Tuska Rapciak będzie odpowiadał za drogi i nadzorował Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Zbigniew Rapciak urodził się 15 maja 1956 roku w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, gdzie uzyskał dyplomy na dwóch kierunkach: Organizacja i Zarządzanie oraz Ekonomika i Organizacja Produkcji. Ukończył też Studium Podyplomowe Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania i finansowania infrastruktury drogowej.

Funkcję dyrektora krakowskiego oddziału GDDKiA pełnił od 2002 roku. Wcześniej był m.in. dyrektorem Oddziału Południowo- Wschodniego w Krakowie GDDKiA (1999 - 2000) oraz wiceprezesem Agencji Budowy i Eksploatacji Autostrad w Warszawie (2001 - 2002).

Pod kierunkiem Zbigniewa Rapciaka powstały, są w budowie lub w zaawansowanym stadium przygotowań największe inwestycje drogowe w Małopolsce, m.in.: autostradowa obwodnica Krakowa w ciągu autostrady A4, autostrada A4 Kraków - Tarnów, droga ekspresowa S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do węzła Bieżanów w Krakowie, droga ekspresowa S7 Myślenice - Lubień z obwodnicą Lubnia, droga ekspresowa S7 Lubień - Rabka. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zbigniew Rapciak podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury