Zbigniew Religa zostanie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-07-2006, 19:35

Dotychczasowy minister zdrowia Zbigniew Religa pozostanie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W niedzielę po południu prof. Religa po rozmowie z prezesem PiS, kandydatem na premiera Jarosławem Kaczyńskim oświadczył, że pozostanie w kierowanym przez niego rządzie.

Dotychczasowy minister zdrowia Zbigniew Religa pozostanie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W niedzielę po południu prof. Religa po rozmowie z prezesem PiS, kandydatem na premiera Jarosławem Kaczyńskim oświadczył, że pozostanie w kierowanym przez niego rządzie.

"Inforamcja o dymisji premiera (Marcinkiewicza) była dla mnie ogromnym zaskoczeniem" - powiedział prof. Religa TVN24. "Program, który prezentowałem w Sejmie, to był program, który został przyjęty przez rząd, ale i jednocześnie przez Klub Parlamentarny PiS i jednocześnie przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Moja dymisja w tej sytuacji wydawała mi się nieuzasadniona" - dodał Religa po spotkaniu z J.Kaczyńskim.

W niedzielę wieczorem PiS ma jeszcze poinformować, kto zastąpi na stanowisku ministra finansów Pawła Wojciechowskiego. Wśród kandydatów wymieniani są Zyta Gilowska, Cezary Mech i jako najbardziej prawdopodobna - obecna wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zbigniew Religa zostanie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego