Zbiórka na WOŚP w USA

14-01-2007, 19:14

Ponad 30 tys. dolarów zebrano od czwartku do niedzieli w Nowym Jorku i okolicach w ramach XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ponad 30 tys. dolarów zebrano od czwartku do niedzieli w Nowym Jorku i okolicach w ramach XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zbiórkę zorganizowało polonijne radio 910 AM. W czwartek licytowano rękawice bokserskie polskich pięściarzy - Tomasza Adamka i Pawła Wolaka. Rękawice z autografami ich właścicieli sprzedano za 15 tys. dolarów.

W sobotę kwestowali polscy rajdowcy startujący w rajdach w USA - Maciej Przybysz i Robert Maciejski. Fundusze zbierano w polskich klubach, ośrodkach kulturalnych i restauracjach na Greenpoincie w Nowym Jorku, w stanach New Jersey i Connecticut. Tego dnia zebrano w sumie prawie 9 tys. dolarów.

Jak informują organizatorzy, w środę wieczorem obliczone zostaną pieniądze zbierane do 114 puszek wystawionych w polskich agencjach i sklepach w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut.

W Chicago zbiórkę prowadziło miejscowe Stowarzyszenie Wiecznych Studentów. W sobotę wieczorem odbył się koncert w klubie Cafe Luna z udziałem miejscowych zespołów rockowych, z przeznaczeniem dochodów na WOŚP. Polonijne radio 1030, jak co roku, prowadzi kwestę, który potrwa przez całą niedzielę.

Zbiórkę na WOŚP prowadzi także Polonia w Kanadzie. W niedzielę po południu (czasu amerykańskiego) odbędzie się tam koncert w Missisaga koło Toronto. Miejscowe kapele będą wykonywać m.in. stare przeboje Czesława Niemena i Czerwonych Gitar. Urządzono też zabawy dla dzieci połączone z kwestowaniem.

Tomasz Zalewski (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zbiórka na WOŚP w USA