Zbliża się kolejny ostateczny termin wypłaty kuponu przez Evergrande

opublikowano: 28-10-2021, 09:30

China Evergrande Group musi do piątku wypłacić 45,17 mln USD kuponu od obligacji. Drugi chiński deweloper miał na to czas od 29 września.

W ubiegłym tygodniu Evergrande uniknął niewypłacalności, wypłacając niemal w ostatniej chwili 83,5 mln USD kuponu od zagranicznych obligacji.

Drugi chiński deweloper wyemitował łącznie obligacje dolarowe o łącznej wartości 19,2 mld USD, a łączna wartość jego długu to ponad 300 mld USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Władze Chin wezwały w tym tygodniu deweloperów, aby spłacali zagraniczne długi. Zwróciły się do założyciela Evergrande, który dzięki spółce stał się miliarderem, żeby wykorzystał majątek osobisty do wsparcia dewelopera w spłacie długów.

Tymczasem w czwartek pojawiła się informacja, że wierzyciele spółek jednego z chińskich deweloperów stracili cierpliwość. Oceanwide Holdings poinformował, że posiadacze obligacji emitowanych przez jego dwie spółki zależne zajęli zabezpieczenie po tym jak nie spłaciły one długu w terminie. Łączna wartość obligacji denominowanych w dolarze hongkońskim, to 2,5 mld HKD (321,5 mln USD). Ich zabezpieczeniem są akcje oraz projekt deweloperski w San Francisco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane