Zbliża się szóste rozdanie pieniędzy z dotacyjnego hitu

DZ
opublikowano: 10-07-2019, 22:00

Jesienią BGK rozdzieli kolejne premie technologiczne dla przedsiębiorców. W puli jest 350 mln zł.

W ostatnim kwartale tego roku przedstawiciele małego i średniego biznesu będą mogli powalczyć o dofinansowanie na niesztampowe rozwiązania. Od 2015 r. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przeprowadził już pięć naborów z poddziałania 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne” programu Inteligentny Rozwój. W konkursie, w którym stawką jest grant w wysokości 6 mln zł, będą mogły wystartować firmy zatrudniające nie więcej niż 250 pracowników, mające nowatorski pomysł i zdolność kredytową.

— We wrześniu opublikujemy dokumentację konkursową. Natomiast nabór wniosków o dofinansowanie ruszy miesiąc później i będzie trwał do lutego 2020 r. Wzorem poprzednich edycji program będzie podzielony na rundy, dzięki czemu przedsiębiorcy będą mieli sporo czasu na skompletowanie wszystkich dokumentów. Budżet konkursu wynosi 350 mln zł. Nie zabraknie pieniędzy na wszystkie dobre projekty — zapewnia Tomasz Burczyński, dyrektor biura kredytu technologicznego w BGK.

Bank Gospodarstwa Krajowego dofinansuje inwestycje w formie premii technologicznej. Szansę na wsparcie mają spółki, które wdrażają technologie i wprowadzają na rynek nowe lub znacząco ulepszone produkty lub usługi.

— Przedsiębiorcy, którzy korzystają z premii technologicznej, zwiększają rentowność zarówno realizowanych inwestycji, jak i swoich firm — podkreśla Tomasz Burczyński.

Firmy, które chcą ubiegać się o premię, muszą mieć zdolność kredytową — powinny uzyskać promesę udzielenia kredytu technologicznego w jednym z 20 banków komercyjnych współpracujących z BGK. Dopiero wtedy mogą złożyć wniosek o dofinansowanie, który ocenią eksperci branżowi. Zwrócą oni uwagę na innowacyjność produktu i możliwość uplasowania go na rynku. W dotychczasowych naborach ok. 1,9 tys. przedsiębiorców złożyło wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę 6 mld zł. Dzięki temu wsparciu firmy zrealizowały projekty o wartości ponad 13 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy