ZCh Police: firma pracuje jeszcze bez zakłóceń

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-01-2006, 21:17

Rzecznik prasowy Zakładów Chemicznych "Police" Piotr Wachowicz poinformował PAP w niedzielę, że firma ma zapowiedź ograniczenia dostaw gazu od godz. 18.00 o ok. 30 proc., ale na razie pracuje jeszcze bez zakłóceń.

Rzecznik prasowy Zakładów Chemicznych "Police" Piotr Wachowicz poinformował PAP w niedzielę, że firma ma zapowiedź ograniczenia dostaw gazu od godz. 18.00 o ok. 30 proc., ale na razie pracuje jeszcze bez zakłóceń.

     Ograniczenie dostaw gazu - zdaniem Wachowicza - wpłynie jedynie na produkcję amoniaku. Może się ona zmniejszyć się 25 proc. Pozostała produkcja, czyli mocznika, bieli tytanowej, nawozów nie jest zagrożona i pozostanie na dotychczasowym poziomie - zapewnił.

     Rzecznik dodał, że jeżeli ograniczenia dostaw gazu nie przedłużą się "zanadto" to firma będzie w stanie nadrobić produkcję amoniaku. "O całą resztę jesteśmy spokojni" - zapewnił.

     ZCh "Police" produkują, oprócz wieloskładnikowych nawozów sztucznych, także biel tytanową, amoniak, kwas fosforowy i siarkowy. Spółka zatrudnia 2,7 tys. osób. Od 2005 r. jako jedyna firma w woj. zachodniopomorskim notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

   Ze względu na niskie temperatury i wynikające z tego bardzo wysokie zużycie gazu oraz częściowe zmniejszenie dostaw z kierunku ukraińskiego, zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) zdecydował w niedzielę o częściowym zmniejszeniu dostaw do pięciu największych odbiorców przemysłowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane