Czytasz dzięki

ZCh. POLICE: zmiany zgodne ze statutem

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 15-08-2005, 11:45

W związku z upływem kadencji Prezesa Zarządu Dyrektora Generalnego w listopadzie br. oraz jednego z członków zarządu w grudniu br. Rada Nadzorcza Z.Ch. "POLICE" SA ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na wyżej wymienione stanowiska.

 W związku z upływem kadencji Prezesa Zarządu Dyrektora Generalnego w listopadzie br. oraz jednego z członków zarządu w grudniu br. Rada Nadzorcza Z.Ch. "POLICE" SA ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na wyżej wymienione stanowiska.

 Powstała również potrzeba powołania nowego członka zarządu odpowiedzialnego za zagadnienia inwestycyjno-techniczne wynikająca z planowych działań inwestycyjnych Spółki, które będą  realizowane ze środków uzyskanych w wyniku przeprowadzenia publicznej emisji akcji  Z.Ch. "POLICE" SA na rynku giełdowym. Wybór członka zarządu odpowiedzialnego za te zagadnienia zwiększy skład zarządu do 5 osób, co jest zgodne z §24 statutu Z.Ch. "POLICE" SA, w myśl którego Zarząd Spółki składa się  z 1 do 6 osób.

 Rada Nadzorcza Spółki ogłosiła również postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego w zarządzie za zagadnienia  ekonomiczno- finansowe. Ta zmiana wynika również z przyjętych  26 lipca br. zmian w statucie Spółki. Zgodnie z pkt 1 §24 statutu "...... liczbę wiceprezesów określa organ powołujący zarząd".     

 Tryb przeprowadzenia postępowań kwalifikacyjnych reguluje  rozporządzenie  Rady Ministrów z dnia 18 marca 2003 r, którego pkt 2  mówi o tym, że w przypadku upływu kadencji członka zarządu rada nadzorcza wszczyna postępowanie kwalifikacyjne w terminie co najmniej 3 miesięcy przed upływem kadencji dotychczasowego członka zarządu.

Członków zarządu Spółki powołuje się na okres wspólnej kadencji, która trwa trzy lata.

Wszystkie postępowania kwalifikacyjne, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, ogłasza Rada Nadzorcza Z.Ch. "POLICE" SA. Zarząd Spółki nie będzie wypowiadał się w tej sprawie.

Bogdan Tychowskib.tychowski@pb.pl

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane