Zdaniem CEO Bioceresu zmodyfikowana pszenica jest rozwiązaniem dla problemu głodu

  • Paweł Makosz
opublikowano: 26-04-2021, 18:59

Świat bez wystarczającej ilości jedzenia jest tuż za rogiem. Zdaniem dyrektora generalnego Bioceres Crop Solutions rozwiązaniem są genetycznie modyfikowane uprawy.

Bioceres próbuje odnieść sukces tam, gdzie nie udało się to żadnej innej firmie. Firma sprzedaje genetycznie zmodyfikowaną pszenicę wykorzystywaną, chociażby do karmienia zwierząt.

Federico Trucco, dyrektor generalny Bioceres Crop Solutions uważa, że ich produkt jest rozwiązaniem dla „widoczne tuż za rogiem głodu”. Prawdą jest, że zdecydowana większość światowych upraw soi i kukurydzy jest już GMO. Z drugiej jednak strony, biotechnologiczna pszenica spożywana przez ludzi w postaci chleba i makaronu w przeszłości była zdecydowanie odrzucana przez organy regulacyjne oraz konsumentów.

Bogdan Cristel / Reuters / Forum

Uprawy Bioceresu kontynuują fotosyntezę przy bardziej suchej pogodzie. Dzięki temu pobierają one od 6 do 7 proc. więcej dwutlenku węgla niż inne rośliny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane