Zdaniem komentatorów unijny budżet na lata 2007-2013 jest dobry dla Polski

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 17-12-2005, 13:48

Profesor Witold Orłowski doradca ekonomiczny Aleksandra Kwaśniewskiego przyznał, że ustalony wczoraj budżet jest mniej korzystny, niż przedstawiona kilka miesięcy temu propozycja Luksemburga. Mimo to uznał go za przyzwoity.

Profesor Witold Orłowski doradca ekonomiczny Aleksandra Kwaśniewskiego przyznał, że ustalony wczoraj budżet jest mniej korzystny, niż przedstawiona kilka miesięcy temu propozycja Luksemburga. Mimo to uznał go za przyzwoity.

Doradca prezydenta podkreślił, że najważniejsze jest nie to, że Polsce udało się uzyskać dodatkowe kwoty, ale to, iż zdołaliśmy przeforsować nasz punkt widzenia, według którego budżet powinien być solidarny.

Profesor Elżbieta Kawecka-Wyrzykowska z Zakładu Integracji Europejskiej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie powiedziała, że gdyby porozumienie osiągnięto później, to byłoby ono mniej korzystne finansowo dla Polski. Byłoby też wtedy mniej czasu na przygotowanie potrzebnych aktów prawnych.

Marek Sarjusz-Wolski redaktor naczelny pisma "Unia i Polska" podkreślił, że unijny budżet na lata 2007-2013 gwarantuje nam tak duże pieniądze na rozwój, jakich jeszcze nigdy nie otrzymaliśmy. Marek Sarjusz-Wolski powiedział, że upór polskiego rządu w kwestii dotacji dla naszego kraju był opłacalny. Nie wygralibyśmy jednak, gdyby nie sojusznicy - Niemcy i Francja. Redaktor "Unii i Polski", podkreślił też, że Polska nie może się wstydzić tego, iż domagała się tych pieniędzy. Według niego, one nam się należą ponieważ są to środki wypracowane przez wspólnotę, do której należymy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Zdaniem komentatorów unijny budżet na lata 2007-2013 jest dobry dla Polski