Zdecydowanie mniej bankrutów

PK/PAP
opublikowano: 22-10-2018, 22:00

Według Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) we wrześniu upadłość ogłosiły 33 firmy, czyli o 42,7 proc. mniej niż w tym samym okresie rok temu.

Również we wrześniu odnotowano dwa wyraźne trendy związane z upadłościami i restrukturyzacjami — stabilizację w budowlance i wzrost tego typu zdarzeń w branży transportowej.

— To pokłosie rosnących cen paliw, rozdrobnienia branży i braku dostępności kierowców. Cieniem kładzie się również perspektywa wejścia w życie unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych, zaskarżonej aktualnie przez Polskę i Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE — komentuje Tomasz Ślagórski, wiceprezes KUKE.

Warto jednak podkreślić, że ogólna liczba podmiotów podlegających upadłości i restrukturyzacji — po wzroście w pierwszym półroczu — ustabilizowała się. Utrzymanie tego trendu może doprowadzić do sytuacji, w której finalna liczba upadłości i restrukturyzacji w 2018 r. zamknie się w przedziale 1050-1100 podmiotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PK/PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy