Zdecydowany ruch przed nami

Katarzyna Płaczek
opublikowano: 30-05-2005, 00:00

W piątek kapitał skoncentrował się na bankach, ale to wystarczyło, by spowodować całkiem niezły ruch WIG20. W rezultacie indeks ponownie znalazł się powyżej 1900 pkt, otwierając bykom drogę ku wyższym poziomom. Dodatkowo do zakupów powinna zagrzewać duża popytowa świeca, która kończy okres niemrawej konsolidacji, jaka dominowała na pierwszych trzech sesjach ubiegłego tygodnia.

Perspektywy są dobre, choć optymizmu z rynku kasowego nie podziela rynek terminowy, gdzie kontrakt w dalszym ciągu notowany jest z bazą zerową. Obecnie WIG20 ma przed sobą opór w postaci SK-45, która przebiega na wysokości 1914 pkt. Następna bariera podażowa znajduje się na poziomie 1940 pkt i o ile jest szansa na pokonanie średniej, tak na drugim z tych poziomów byki mogą zostać zatrzymane. Pokonanie 1940 pkt będzie jednak średnioterminowym sygnałem kupna i wraz z jego pojawieniem się można będzie otworzyć długie pozycje. Ponadto wydaje się, że byki mogą liczyć na wsparcie zza oceanu, gdzie indeks S&P500 powinien także kontynuować zwyżkę, przynajmniej do poziomu 1215 pkt. Warto też zwrócić uwagę na rynek niemiecki, gdyż tamtejszy indeks Xetra walczy ze swoimi marcowymi szczytami. W tej sytuacji można się spodziewać silnego sygnału, który będzie miał przełożenie na WIG20. Wygląda więc na to, że ważne rozstrzygnięcia są właśnie przed nami. Oznacza to, że w najbliższych dniach należy się spodziewać zmiany wartości bazy, która spotęguje zyski i straty z kontraktów terminowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zdecydowany ruch przed nami